Władze stolicy Rosji zapowiedziały, że od 9 czerwca stopniowo zaczynają znosić obostrzenia związane z pandemią. To o tyle dziwne, że koronawirus w Moskwie wcale nie zwalnia tempa.

Już od wtorku 9 czerwca otwierają się salony kosmetyczne i przychodnie weterynaryjne. Tydzień później do działalności powrócą muzea i ogródki kawiarni. Najpóźniej, bo 23 czerwca, uruchomione zostaną siłownie i restauracje.

Problem w tym, że koronawirus w Moskwie wcale nie ustępuje. Tylko przez ostatnią dobę w stolicy przybyło 2000 zakażeń. Jednocześnie odnotowano także 112 zgonów. Tymczasem w całej Rosji wskaźnik przypadków wynosi 8985 przypadków.

Do tej pory w państwie Putina zdiagnozowano łącznie blisko pół miliona zakażeń koronawirusem. Rosja zajmuje 3 pozycję na świecie w tych niechlubnych statystykach. Aby zrozumieć powagę sytuacji warto wspomnieć, że więcej zakażeń wykryto tylko w Brazylii (691 tysięcy) i w USA (2 miliony).

Opracował: Patryk Szulc
Źródło informacji: https://fakty.interia.pl, https://worldometers.info
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com

TOP Detektyw
Dariusz Korganowski – prywatny detektywa style=”color: #ffffff;” href=”http://wykrywaniepodsluchow.org” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>Wykrywanie podsłuchów – TOP IT

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *