Przy kawie o biznesie - Biznes w Polsce i na WschodziePrzy kawie o biznesie – Biznes w Polsce i na Wschodzie:

W ostatnią sobotę 30/09 spotkaliśmy się w Business Link Łódź (ul. Narutowicza 34) na pierwszym spotkaniu z cyklu „Przy kawie o biznesie”. Głównym tematem naszych rozmów był biznes w Polsce i na Wschodzie, a szczególnie – na Ukrainie. Zajęliśmy się problemami prawnymi, ale też tymi bardziej praktycznymi.


Panel prawny, a przy okazji całe spotkanie, rozpoczął ukraiński prawnik z Kijowa, partner kancelarii PLP Law Group, Andrii Popko. Opowiedział nam o podstawowych formach działalności gospodarczej, które może wykorzystać Polak, zakładając firmę na Ukrainie. Potem temat z drugiej strony – jakie warunki musi spełnić Ukrainiec, aby zarejestrować firmę w Polsce i jak wygląda taka rejestracja – przedstawili Barbara Guzek z Kancelarii CGO Legal Counseling oraz adwokat Bernard Piechota.

Ważny temat dotyczący zatrudniania obywateli Ukrainy w polskich firmach – przede wszystkim rodzajów umów i ubezpieczenia pracowników – omówiła Marta Kacprzyk, radca prawny i współwłaściciel Kancelarii Radców Prawnych Kacprzyk Bojaryn.

Po tych wystąpieniach na przerwie kawowej nasi Goście mieli okazję skorzystać z pomocy prawników przy rozwiązaniu swoich problemów i wymienić się kontaktami.

Tymczasem w panelu praktycznym wystąpił Taras Dolynskyi, koordynator pracowników w agencji pracy MM Work Force. Wyjaśnił, na czym polega rekrutowanie obywateli Ukrainy do pracy w Polsce i jak sprawdza się nie tylko ich kwalifikacje, ale też warunki życia, zapewnione im w Polsce przez pracodawcę. Całe spotkanie zamknęli Inna Ponomar z mężem, którzy do Polski przyjechali z Ukrainy trzy lata temu i na własnej skórze przekonali się o tym, że założenie spółki wcale nie jest proste.

Spotkanie poprowadzili Zuzanna Koncewicz (Ośrodek Języków Słowiańskich NA WOSTOK) i Patryk Szulc (Business Link Łódź).

Wieczorem przenieśliśmy się natomiast do Cafe Bar Poczekalnia, aby mniej oficjalnie kontynuować spotkanie i świętować pierwsze urodziny Ośrodka Języków Słowiańskich NA WOSTOK.


ORGANIZATORZY:

PARTNERZY:


#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *