Prezydent Rosji Władimir Putin miał bezpośredni kontakt z lekarzem, który okazał się zakażony koronawirusem. Do sytuacji doszło, kiedy Putin wizytował szpital w Komunarce pod Moskwą.

Władimir Putin odwiedził chorych

Pod koniec marca Putin udał się do szpitala w podmoskiewskiej Komunarce. Spotkał się tam z pacjentami, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Przy okazji rozmawiał z lokalnym personelem medycznym.

Środki zabezpieczające nie od razu

Władimir Putin ubrany był w dresy. Początkowo nie miał na sobie żadnych środków ochronnych – maseczki czy choćby rękawiczek. Niestety, dopiero wchodząc na sale chorych z koronawirusem założył na siebie specjalny skafander.

Lekarz zakażony

Problem w tym, że tydzień po wizycie w Komunarce zakażenie koronawirusem stwierdzono u lekarza, przez którego po szpitalu oprowadzany był Putin. Aby dopełnić grozy sytuacji, niestety obaj panowie mieli bezpośredni kontakt bez środków zabezpieczających. Rozmawiali, podali sobie ręce, jechali razem windą.

Władimir Putin regularnie badany

Jak zapewniają osoby ze środowiska prezydenta, Putin odbywa regularne badania pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Na chwilę obecną nic takiego nie stwierdzono, a więc prezydent jest bezpieczny.

Epidemia w Rosji

Według danych z poniedziałku 6 kwietnia w Rosji stwierdzono 6343 przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyły 954 przypadki. Łącznie zmarło 47 zakażonych.

Opracował: Patryk Szulc
Źródła: http://gazetakrakowska.pl, http://worldometers.info
TOP Detektyw Wykrywanie podsłuchów – TOP IT

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *