Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow powiedział publicznie, że ma wielu przyjaciół w Polsce. Wypowiedź dotyczyła otwarcia Federacji Rosyjskiej na propozycje naszego kraju, które bez ideologii byłyby korzystne dla Polski i Rosji.

Szef MSZ Rosji zauważył, że dawniej Rosję łączyło z Polską więcej dwustronnych relacji, niż z innymi państwami Europy. Między innymi przez epidemię koronawirusa wszystko zostało zamrożone. Mowa na przykład o ruchu bezwizowym w obwodzie kaliningradzkim.

Ławrow stwierdził, że ma nadzieję na przezwyciężenie prób sztucznego dzielenia narodów polskiego i rosyjskiego. Federacja Rosyjska pozytywnie przyjmie wszystkie propozycje Polski. Warunek, to pozbawienie ich tej krzywdzącej ideologii.

Z opinii, jaką przedstawił szef rosyjskiego MSZ wynika też, że niebawem Unia Europejska będzie musiała zrewidować swoją politykę wobec Federacji Rosyjskiej. Wszystko dlatego, że UE zamroziła kontakty z Rosją po aneksji Krymu w 2016 roku. Pomimo tego Rosja rozwija współpracę bezpośrednio z państwami członkowskimi.

Opracował: Patryk Szulc
Źródło informacji: https://wiadomosci.onet.pl
Źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org
TOP Detektyw Wykrywanie podsłuchów – TOP IT

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *