Koronawirus w Rosji wciąż nie dał się opanować. W ostatni weekend tylko w ciągu doby przybyło 10 tysięcy nowych przypadków zakażeń. To największy wzrost od początku epidemii.

Jeszcze w marcu Władimir Putin przekonywał, że koronawirus w Rosji jest pod kontrolą. Dziś stanowisko prezydenta zupełnie się zmieniło. Epidemię rozpatruje się w kategorii śmiertelnego zagrożenia i przewiduje się jej najbardziej wyczerpujący okres.

Właśnie dlatego wszelkie obostrzenia przedłużono obecnie do 11 maja. Mowa między innymi o zamknięciu szkół oraz oczywiście o zamknięciu granic państwowych.

Według specjalistów dzienna liczba nowych zakażeń ustabilizowała się, ale wciąż jest na bardzo wysokim i niebezpiecznym poziomie. Od soboty do niedzieli 2-3 maja potwierdzono 10 633 kolejnych przypadków zakażeń.

Zgodnie z danymi z wtorku 5 maja koronawirus w Rosji to łącznie 155370 zakażeń i 1451 zgonów. Aby zrozumieć skalę problemu wystarczy zauważyć, że to czyni Federację Rosyjską siódmym krajem na świecie z największą liczbą zakażonych.

Opracował: Patryk Szulc
Źródła informacji: https://wiadomosci.gazeta.pl, https://worldometers.info, inf. własna
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com
TOP Detektyw Wykrywanie podsłuchów – TOP IT

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *