Rosja druga na świecie. Niestety nie w pozytywnym sensie, a pod względem liczby zakażeń koronawirusem. Ta przekroczyła właśnie 232 tysiące.

Ogromny przyrost dobowy

Tylko w ciągu ostatniej doby (11-12 maja) w Federacji Rosyjskiej odnotowano 10899 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od wielu dni występują tam przyrosty na podobnym poziomie. Łączna liczba sięgnęła tym samym 232243. Według statystyk wydaje się, że wciąż przed Rosją plasuje się jeszcze Hiszpania – ze stwierdzonymi 268143 przypadkami zakażenia. Tyle, że w Hiszpanii aktywnych przypadków pozostaje już tylko 63553, a w Rosji – 186615.

Mniej zgonów

Pomimo tych wysokich liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w Federacji Rosyjskiej jest mniejsza niż w innych krajach. Dla porównania można wskazać, że kiedy w Rosji zmarło 2116 osób, przy podobnej liczbie zakażeń ofiarami koronawirusa w Hiszpanii stało się aż 26744 osób.

Rosja druga na świecie za USA

Rosja druga na świecie pod kątem liczby zakażeń ustępuje miejsca USA. Tam łącznie zdiagnozowano 1385850 przypadków (w tym 1041830 aktywnych i 81795 zgonów). Prezydent USA Donald Trump już kilka tygodni temu przewidywał, że w jego kraju w najlepszym przypadku może umrzeć około 200000 ludzi, a w najgorszym – nawet milion.

Putin poluzowuje restrykcje

Choć sytuacja w Rosji jeszcze się nie poprawia, prezydent Władimir Putin poluzowuje pewne restrykcje. Od wtorku 12 maja lokalne władze mogą pozwolić na bardziej swobodne przemieszczanie się osób wykonujących najważniejsze zawody. Nie dotyczy to jednak stolicy, jako że w Moskwie przybywa najwięcej zakażonych koronawirusem w skali kraju.

Masowe testy
Rosja druga na świecie w liczbie zakażeń koronawirusem to wbrew pozorom nic zaskakującego. Wykonano tam bowiem przeszło 5 milionów testów. Dla porównania w Polsce przebadano tylko 491216.

Opracował: Patryk Szulc
Źródła informacji: https://wiadomosci.gazeta.pl, https://worldometers.info, inf. własna
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com
TOP Detektyw Wykrywanie podsłuchów – TOP IT

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *