Roshen to popularna na Ukrainie firma produkująca słodycze. Jej produkty można znaleźć także w Polsce. Co ciekawe, założyciel Roshena to były prezydent Ukrainy, Petro Poroshenko.

Roshen z lat 90.

Roshen powstał w 1996 roku. Założył go Petro Poroshenko, przedsiębiorca i późniejszy (a dziś już były) prezydent Ukrainy. Jak nietrudno się domyślić, nazwa firmy pochodzi właśnie od jego nazwiska. Obecnie posiada on w Roshenie aż 95% udziałów. Nie sprawuje w niej funkcji dyrektora czy prezesa. Przedsiębiorstwo w 2013 roku zatrudniało około 10000 pracowników.

Ukraińskie słodkości

Firma słynie z wysokiej jakości wyrobów, przede wszystkim czekoladowych, ale też cukierków w postaci landrynek czy karmelków. Gama produktów obejmuje aż 320 różnych rodzajów słodkości.

Roshen w Polsce

Przedsiębiorstwo byłego prezydenta Ukrainy weszło na rynek polski w 2015 roku. Już wcześniej eksportowało swoje towary na inne rynki europejskie, a także azjatyckie czy amerykańskie. O ile w swoim rodzimym kraju firma posiada własną sieć dużych i prestiżowych sklepów, w Polsce korzysta z dostępnych już rozwiązań. Jej produkty można znaleźć m.in. w marketach Kaufland.

Aby dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć na oficjalną stronę firmy. posiada polskojęzyczną wersję.

Opracował: Patryk Szulc
Źródło informacji: https://pl.wikipedia.org, https://roshen.com, Inf. własna
Źródło zdjęcia: NA WOSTOK

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *