Jeśli pochodzisz z Rosji, ale mieszkasz w Polsce albo po prostu uczysz się języka rosyjskiego, możesz łatwo uzyskać dostęp do tamtejszych rozgłośni radiowych. Rosyjskie radio online oferują aplikacje Радио.

Rosyjskie radio w aplikacji

Радио to co najmniej kilka aplikacji, dostępnych zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Pobranie aplikacji, podobnie jak korzystanie z niej, jest całkowicie bezpłatne. Oprogramowanie wyświetla co prawda reklamy, ale nie przerywa to transmisji audycji radiowej. Nie przeszkadza to więc w słuchaniu radia. Co więcej, aplikacja potrafi działać w tle, a więc można z niej korzystać także robiąc na telefonie coś zupełnie innego – dla przykładu przeglądając Facebooka czy Instagrama.

 

Aplikacja Радио na iOS

Aplikacja Радио na iOS

Rosyjskie radio – stacje

Aplikacja posiada dostęp do co najmniej kilkudziesięciu stacji w kategorii rosyjskie radio oraz kilkunastu rozgłośni ukraińskich. Wśród tych pierwszy znalazły się m.in. Русское радио czy Эхо Москвы, a wśród drugich – np. Хит FM. Transmisje odbywają się bez opóźnień, na żywo, w czasie rzeczywistym.

Muzyka i polityka

Tak duża baza rosyjskich stacji radiowych pozwala zarówno na słuchanie muzyki, jak i wiadomości czy dyskusji – od sportu, po politykę. Co ciekawe, w rosyjskim radiu widoczna jest tendencja do promowania wyłącznie rosyjskiej muzyki, bez zagranicznych hitów popularnych na całym świecie.

Opracował: Patryk Szulc
Źródło informacji: Inf. własna
Źródło zdjęcia: Własne / Радио, https://pixabay.com

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *