Moskwa to największe miasto Federacji Rosyjskiej. Nie brakuje w nim miejsc i rzeczy, które z pewnością zainteresują turystów. Oto 5 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Moskwie.

5 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Moskwie

Jak zawsze w tego typu przeglądach, miejsc i rzeczy wartych zobaczenia w Moskwie realnie jest dużo więcej. My proponujemy Wam kilka naszych zdaniem najciekawszych.

1. Mauzoleum Lenina

Mauzoleum Włodzimierza Lenina mieści się na Placu Czerwonym (który trzeba zobaczyć – jest ogromny), tuż obok Kremla. To obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Moskwy. Warto wybrać się tam wcześnie rano ze względu na długie kolejki. Dobrze też sprawdzić wcześniej, czy mauzoleum działa. Od czasu do czasu prowadzone są tam prace konserwacyjne.

2. Kreml

Skoro Mauzoleum Lenina, to jak wspomnieliśmy, blisko też na Kreml. To oficjalna siedziba rosyjskich władz, a przy okazji wiele zabytków w jednym miejscu. Wśród nich kilka soborów, a także największa na świecie armata, która nigdy nie wystrzeliła i dzwon, który nigdy nie zadzwonił.

3. Sobór Wasyla Błogosławionego

To kolorowa świątynia o bajecznych kształtach, znana z większości pocztówek z Moskwy. Na żywo jest jeszcze piękniejszy – tak z zewnątrz, jak i od środka.

4. Bunkier 42

Bunkier 42 powstał w połowie lat 50. jako schronienie przed atakiem atomowym. Znajduje się kilkadziesiąt metrów pod ziemią. Udostępniono go zwiedzającym, a przewodnicy noszą tam mundury dawnego KGB.

5. Metro

Moskiewskie metro, choć nie zdobyło tytułu najgłębiej położonego na świecie, stanowi bardzo rozbudowaną sieć podziemnych połączeń. Ma mniej i bardziej zadbane stacje, część z nich pamięta czasy głębokiego socjalizmu, a inne są zupełnie nowe. Nie brakuje wśród nich prawdziwych dzieł sztuki z rzeźbieniami, ogromnymi żyrandolami i malowidłami.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do śledzenia naszego bloga!

Opracował: Patryk Szulc
Źródła informacji: Inf. własna, https://skyscanner.pl
Źródło zdjęcia: https://pixabay.com

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *