Top 5 rosyjskich seriali

Chyba każdy z nas lubi oglądać seriale. Mnóstwo ludzi spędza wieczór właśnie przy śmiesznej komedii czy dobrym kryminale. A czemu by tak, nie wykorzystać tego czasu również na naukę języka rosyjskiego? Przed Wami Top 5 rosyjskich seriali, które musicie obejrzeć!

Top 5 rosyjskich seriali, które trzeba obejrzeć, jeśli uczysz się języka rosyjskiego!

№1

Przede wszystkim stara, dobra, ale w żaden sposób nieprzereklamowana “Kuchnia” (“Кухня”). Produkcja z potężną nutką dobrego humoru, pełna perypetii życiowych oraz sercowych rozterek bohaterów z pracą luksusowej restauracji w tle. Wydaje się, że rosyjscy widzowie nie potrafili rozstać się z tak ciekawym serialem, gdyż był on kontynuowany w licznych spin-offach. Jeśli “Kuchnia” nas wciągnie – można przepaść.

№2

O serialu “IP Pirogowa” (“ИП Пирогова”) też już chyba wszyscy słyszeli! A z pewnością uczniowie naszej szkoły! Główną bohaterką jest Wiera – matka, żona i córka, której rodzina na pierwszy rzut oka wydaje się być idealna. ALE niestety już na początku serialu cały jej dotychczasowy świat zmienia się o 180 stopni. Brzmi jak wprowadzenie do dobrej tragedii? Nic bardziej mylnego! “IP Pirogowa” to komedia, która swoim żartem niejednokrotnie będzie poprawiać Wam humor.

№3

Kolejną pozycję na naszej liście zajmuje “Żona Oligarchy” (“Жена Олигарха”). Komedia, której bohaterka wraz z dziećmi zmuszona jest zostawić cały swój dobytek w Londynie i przeprowadzić się do małej miejscowość w Rosji. A wszystko to z powodu oszustw finansowych jej męża oligarchy. Brzmi zachęcająco, prawda?

№4

Mówiąc o topowych serialach rosyjskich, nie sposób pominąć produkcję z Mateuszem Damięckim w roli głównej – “Jak zostałem Rosjaninem” (“Как я стал русским”). Amerykański dziennikarz z powodu prowokującego artykułu zostaje oddelegowany do Rosji. W czasie swojego pobytu próbuje on zrozumieć rosyjską duszę, opowiada o wadach i zaletach Rosjan, a także potwierdza mnóstwo stereotypów, z nimi związanych.

№5

Dla miłośników dramatów gorąco polecamy serial “Nerka” (“Почка”). Podczas rutynowych badań kontrolnych, pracowniczka inspekcji przeciwpożarowej, dowiaduje się, że jej nerki przestały pracować. Potrzebny jest dawca, a wszyscy bliscy odwrócili się od niej. Główna bohaterka do tej pory otoczona luksusowym życiem, którego dorobiła się dzięki łapówkom i oszustwom, nadal uważa, że wszystko można dostać za pieniądze. Czy tym razem to możliwe? Zobaczcie sami!

 

Więcej o rosyjskich serialach przeczytacie już wkrótce na naszym blogu

 

Opracowała: Bogumiła Kotynia

Seriale znajdziecie na: https://filmix.ac/

Źródło grafiki: https://filmix.ac/series/drama/156531-super6-pochka-2022.html

 

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *