Top 5 świątecznych filmów

 Kochani! Zbliżają się święta! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was listę TOP 5 świątecznych filmów, które koniecznie musicie obejrzeć, jeśli uczycie się języka rosyjskiego!

 

Top 5 świątecznych filmów, które koniecznie musicie obejrzeć, jeśli uczycie się języka rosyjskiego!

 

🎥1. Ёлки (Choinki)

komedia, 2010

Akcja filmu rozgrywa się jednocześnie w jedenastu miastach. Wszyscy bohaterowie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W wydostaniu się z niej może pomóc jedynie cud lub „teoria sześciu stopni oddalenia”, zgodnie z którą każdego z nas dzieli tylko sześć kontaktów od innej, dowolnie wybranej osoby na świecie.

 

🎥2. Ирония судьбы (Ironia losu)

komedia, melodramat, 1975

31 grudnia główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi wybrał się do łaźni, a tam delikatnie mówiąc, zbyt dużo wypili… Jeden z nich miał polecieć później do Leningradu, ale który dokładnie, nie pamiętali. Półprzytomny lekarz Żenia, został wepchnięty do samolotu, mimo faktu, iż narzeczona czekała na niego w mieszkaniu w Moskwie… Po przybyciu na miejsce podał taksówkarzowi swój moskiewski adres, i o dziwo okazało  się, że w Leningradzie też była taka ulica. Oprócz tego, klucz do drzwi mieszkania również pasował… Zaczyna się ciekawie, prawda?

 

🎥3. Вечера на хуторе близ Диканьки (Wieczory na chutorze w pobliżu Dikańki)

musical, komedia, melodramat, 2001

Historia miłosna, prostego wiejskiego kowala do lokalnej piękności Oksany, która rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia. Młody zakochany człowiek wybiera się do Pałacu carskiego w Petersburgu, aby spełnić prośbę Oksany i zdobyć czerewiczki samej cesarzowej! Dostępna jest też starsza wersja filmu z 1963 r.

 

🎥4. Тариф Новогодний (Noworoczna Taryfa)

fantasy, komedia, 2008

Bohater „Noworocznej Taryfy” Andriej wita Nowy Rok 2009 na Placu Czerwonym i zgodnie ze starą tradycją dzwoni pod obcy numer, aby złożyć życzenia nieznajomemu. W ten sposób poznaje Alonę, ale kiedy próbują się spotkać dowiadują się, że żyją w różnym czasie. Dziewczyna w 2008 roku, a chłopak w 2009 roku. Andriej postanawia odwiedzić Alonę pod jej adresem w 2009 roku, niestety zszokowany dowiaduje się, że zginęła ona w masowym wypadku. Chcąc zapobiec śmierci dziewczyny, prowadzi całe dochodzenie w sprawie przyczyn karambolu, ale czy mu się uda….

 

🎥5. Ну и Новый год! (No i cóż, Nowy Rok!)

dramat, familijny, komedia, 2015

Głównym bohaterem jest trzecioklasista Alosza, który uwielbia święta. Chłopiec szczerze cieszy się, że będzie mógł spędzić Nowy Rok przy rodzinnym stole. Ale… okazuje się, że jego rodzice planują wkrótce złożyć pozew o rozwód. Zdesperowany bohater otrzymuje cenną poradę, aby nigdy się nie poddawać i walczyć o swoje! Tak więc, mały Alosza przystępuje do realizacji swojego planu. Teraz najważniejsze dla niego, to nie pozwolić rodzicom na rozstanie. Czy uda mu się uchronić rodzinę przed rozpadem, jak myślicie?

 

Ta świąteczna piątka w cudowny sposób tworzy bajeczny klimat Bożego Narodzenia. Jest obowiązkowa dla wszystkich! I bez wątpienia może okazać się, tą listą filmów, które będziecie “смотреть запоем”*! Życzymy Wesołych Świąt i przyjemnego oglądania!🎄🎁🎥

 

 

*смотреть запоем - oglądać z zapałem, bez przerwy, pochłaniać, zrobić sobie maraton filmowy (ang. binge-watching) 

 

Więcej już wkrótce na naszym blogu

Opracowała: Bogumiła Kotynia

Źródło : https://filmix.ac/

 

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *