Najlepsze rosyjskie seriale 2023

Uczycie się języka rosyjskiego? Lubicie oglądać seriale? Przed Wami nasz nowy post: Najlepsze rosyjskie seriale 2023!

Najlepsze rosyjskie seriale 2023, które musisz obejrzeć,

jeśli uczysz się języka rosyjskiego!

№1

„Słowo chłopca. Krew na asfalcie” (Слово пацана. Кровь на асфальте) – rosyjski serial kryminalny, opowiadający historię fikcyjnej bandy młodocianych przestępców „Uniwersam”, działającej w Kazaniu pod koniec lat 80. W świecie, w którym asfalt jest przesiąknięty krwią bohaterowie stają w obliczu mrocznych tajemnic przeszłości. Próbującym odnaleźć się w tych realiach każdy krok wydaje się być walką o przetrwanie. To porywający dramat, który koniecznie musisz obejrzeć!

№2

“Cyberwioska” (Кибердеревня) – rosyjski serial fantasy, który przenosi widza do 2100 roku. Głównym bohaterem jest Nikołaj mieszkający spokojnie razem ze swoją rodziną w tytułowej “Cyberwiosce” na Marsie. Ich sielankę przerywa właściciel ogromnej korporacji, który chce wybudować na miejscu wioski fabrykę. Nikołaj w poszukiwaniu ratunku dla swojej rodziny wyrusza w podróż z powrotem na Ziemię.

№3

“Kotostrofa” (Котострофа) – rosyjski serial komediowy dla wszystkich miłośników czworonogich futrzaków 😀 Pewna rodzina z powodu problemów finansowych zmuszona jest sprzedać swój dom i przenieść się do małego mieszkania, które zostało niedawno opuszczone po śmierci starszej pani. Co ciekawe, wraz z mieszkaniem dostają upartego rudego kota, którego nie mogą się pozbyć. Kiedy ojciec rodziny, próbuje w radykalny sposób rozwiązać problem, zostaje porażony prądem i od tego momentu zaczyna rozumieć wszystko, co mówi kot.

№4

“Spadek” (Наследство) – rosyjska komedia, której główny bohater w spadku po ojcu otrzymuje bar. Z powodu braku doświadczenia w tej branży podejmuje decyzję o sprzedaży. Spotyka biznesmena szukającego miejsca na budowę centrum handlowego i prawie mu się udaje, ale na jego drodze pojawia się Katia, która zarządza lokalem i za wszelką cenę chce ratować dorobek rodziny.

№5

“Otwarte małżeństwo” (Открытый брак) – połączenie rosyjskiej komedii i melodramatu. Główni bohaterowie to małżeństwo po czterdziestce. Mają trójkę dzieci, mieszkają w centrum Moskwy, obydwoje rozwijają się zawodowo. Mogłoby się wydawać, że ich życie jest godne pozazdroszczenia. A jednak nie! Związek utknął w gąszczu codziennych obowiązków, konfliktów i oczekiwań, a do tego na jaw wychodzą zdrady obydwu małżonków. To wtedy Oksana proponuje otwarte małżeństwo, a para wkracza na nieznane terytorium, próbując jednocześnie na nieco kulawy sposób ratować rozpadającą się rodzinę.

 

Więcej o rosyjskich serialach przeczytacie już wkrótce na naszym blogu

 

Opracowała: Bogumiła Kotynia

Seriale znajdziecie na: https://filmix.ac/

Sprawdźcie też: https://nawostok.pl/2022/10/28/top-5-rosyjskich-seriali/

#

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *